Neodymové magnety

Neodymové magnety jsou inovativní a silné magnety, které najdou uplatnění pro různé účely. Jsou ideální pro použití v kancelářském prostředí jako praktické a všestranné kancelářské magnety, ale taktéž je lze snadno použít ve výstavnictví, ve výrobě a výrobu diářů a jako bytovou dekoraci. V naší nabídce je najdete v několika typech provedení, a to ve formě kvádrů, kruhů či koulí, takže se snadno přizpůsobí vašim individuálním potřebám. S jejich vysokou magnetickou silou zajišťují pevné a spolehlivé uchycení na různých površích.

Neodymové magnety

Neodymi-cože?! Pokud si prohlížíte naše webové stránky, nepochybně máte zájem o magnety, ale možná jste ještě neslyšeli o magnetech vzácných zemin a vůbec těch nejsilnějších - neodymových. Neodymový magnet je nejsilnější známý typ permanentního magnetu a je to magnet, který dodáváme pro různé průmyslové a komerční použití. Pojďme se ponořit trochu hlouběji a dozvědět se více o těchto mimořádně silných magnetech a o tom, jak je lze použít.

Co jsou neodymové magnety vzácných zemin?

To nejsou průměrné magnety na ledničku! Neodymové magnety jsou nejsilnější dostupné permanentní magnety, a i když jste o nich nikdy předtím neslyšeli, pravděpodobně je používáte každý den. Někdy se jim říká NdFeB nebo Neo magnety, a přestože jsou obrovsky silné, jsou také lehké, a proto jsou oblíbené pro širokou škálu aplikací. Je těžké tomu uvěřit, ale bez tohoto typu magnetu vzácných zemin by mnoho technologických pokroků, ke kterým došlo za posledních několik desetiletí, nebylo možné!

Jak jsou silné?

Velmi silné. Například 2 gramový neodymový magnet, který měří 8 milimetrů v průměru a 5 milimetrů na délku, generuje sílu přes 1700 gramů. Jsou tak silné, že v mnoha aplikacích nahradily jiné typy magnetů. Jsou například více než desetkrát silnější než keramické magnety, ale pozor jsou také tak silné, že i ty malé mohou způsobit zranění.

Z čeho jsou neodymové magnety vyrobeny?

Neodymové magnety jsou vyrobeny především ze slitiny neodymu, železa a boru. Přesné složení se může lišit v závislosti na potřebné síle a na tom, k čemu se magnet používá.

K čemu se používají?

Od jejich vynálezu na počátku 80. let si k nim našlo cestu celá řada průmyslových odvětví. Pokud tento text čtete na svém počítači, právě teď používáte neodymový magnet!

  • Pevné disky
  • Mikrofony, sluchátka a reproduktory
  • Magnetické snímače s hallovým efektem
  • Zubní protézy
  • Západky dveří
  • Magnetické šperky

V naší nabídce neo magnetů najdete, ale spíše ty, které můžete využít při svých každodenních činnostech.

Samolepící neodymové magnety – Ty jsou ideální pro snadné a bezpečné upevnění na různých površích, bez použití šroubů.

Magnetické upevňovací sady – Nabízejí širší spektrum tvarů a velikostí magnetů, přičemž jsou dodávány i s odpovídajícím šroubem.

Magnetické koule - Hodí se pro vytváření 3D modelů, uměleckých děl nebo kreativních projektů.

Neodymové válce – Super silný magnete ve tvaru válce je skvělý pro použití v aplikacích, kde je potřeba dodržet součástky v jedné linii a kde je potřeba silného magnetu, například při sestavování různých typů motorů.

Neodymové kvádry – Magnetické kvádry jsou často využívané při výrobě různých zařízení nebo strojů, kde je potřeba malý, ale silný magnet.

Neodymové magnety s dírou - Vhodné pro upevnění pomocí šroubů, což je ideální, když potřebujete magnet připojit k jinému materiálu „natvrdo“.

Kancelářské magnety – Magnety do kanceláře jsou určeny ke každodennímu použití, perfektní pro přichycení většího množství dokumentů, fotografií nebo prezentací na magnetických tabulích.

 

Zpět do obchodu