Tipy pro využití magnetických háčků

 

Magnetické háčky představují jedinečný a efektivní způsob, jak využít magnetických vlastností neodymových magnetů k usnadnění vašich každodenních aktivit. Na trhu je k nalezení několik typů těchto magnetických háčků, každý určený pro konkrétní účel a s vlastním designem.

Podívejme se společně na tipy, jak můžete tyto magnetické pomocníky zařadit do každé místnosti  vašeho domova, do dílny nebo je využít dokonce na cestách.

 

Magnetické háčky do kuchyně

V kuchyni se magnetické háčky stávají skvělými pomocníky pro zlepšení organizace a efektivního využití prostoru. Připevněte je na boční stěnu lednice a vytvořte tak praktický úložný prostor pro utěrky, chňapky a další drobnosti, které můžete mít snadno po ruce. Tyto háčky nejenže přidávají do kuchyně funkční prvek, ale také ji udržují čistou a uspořádanou.

A co koupelna? Klasické magnetické háčky na topném žebříku jsou ideálním řešením pro získání dalšího úložného prostoru, kde můžete elegantně pověsit ručníky nebo další hygienické potřeby. Takto se nejen šetří místo, ale také to přidává minimalistický prvek do vaší koupelny.

 

Sklopné magnetické háčky s přinášejí prvky flexibility, které jsou neocenitelné. V dílně se tyto sklopné varianty stávají nezbytnými nástroji pro uchycení nástrojů, zavěšení provázků nebo lana. Jejich praktický design přináší efektivitu do pracovního prostoru, kde je často potřeba rychlé a jednoduché manipulace s nástroji a příslušenstvím. Usnadňují tak kutilské pracovní úkoly.

 

Dále jsou to magnetické karabiny. Ty jsou pro dílnu, garáž nebo zahradu neocenitelným pomocníkem. Jejich jádro tvoří neodymový magnet a v kombinaci s karabinou nabízí jednoduché a bezpečné řešení pro zavěšení nářadí, lan nebo světelných řetězů. V dílně se stávají nenahraditelnými k rychlému a efektivnímu uspořádání pracovního prostoru. Můžete je využít na kovových konstrukcích ve skleníku nebo altánu, kde poslouží k praktickému uchycení nářadí nebo dekoračních prvků.

 

Magnetické háčky v plastovém pouzdře představují ideální řešení pro venkovní prostředí. Tento typ háčků je navržen s ohledem na povětrnostní vlivy, tak aby byly odolné, což je klíčové pro dlouhodobé používání venku. Jejich plastové pouzdro z polypropylenu poskytuje spolehlivou ochranu magnetu před vlivy počasí a minimalizuje riziko koroze. Díky odolnosti vůči vlhkosti a dešti poslouží jako praktické řešení pro organizaci zahradního náčiní. Navíc jsou ideální pro zavěšení světelných girland, které mohou vytvořit příjemnou atmosféru ve vaší zahradě nebo na terase.

 

Tipy

 • Připevněte magnetický háček na ocelové konstrukce v dílně pro rychlý a snadný přístup k nejčastěji používaným nástrojům.
 • V obytném voze či karavanu využijte magnetické háčky k zavěšení klíčů, svítilen nebo je využijte k sušení ručníků.
 • Na topném žebříku v koupelně připevněte magnetický háček a získejte extra místo pro ručníky. Tento trik je ideální pro malé koupelny, kde každý centimetr prostoru má cenu.
 • Připevněte magnetickou tabuli v blízkosti vstupních dveří a připevněte na ní magnetické háčky a použijte je k uložení klíčů, nebo jiných kancelářských potřeb, které potřebujete mít stále po ruce.

Jak vyrobit magnetický háček doma?

Co budete potřebovat

 1. Neodymový magnet
 2. Kovový háček
 3. Silné lepidlo (například epoxidové lepidlo)
 4. Brusný papír

Postup

 • Jemně obruste povrch magnetu brusným papírem. Tím vytvoříme drsnější povrch, který umožní lepidlu lépe držet.
 • Nanesete lepidlo na drsný povrch magnetu a připevněte kovový háček. Ujistěte se, že háček drží pevně.
 • Podle návodu na lepidlo nechte konstrukci zaschnout. Obvykle to trvá několik hodin, ale vždy se podívejte na specifikace použitého lepidla.
 • Po úplném zaschnutí otestujte magnetickou sílu háčku. Ujistěte se, že je dostatečně silný pro udržení předmětů, které plánujete na něj zavěsit.